fbpx

Торгівельний майданчик з Великої приватизації | [Придбати]

Вступ

Приватизація – це процес передачі власності державних підприємств у руки приватних інвесторів. Такий процес має на меті покращення ефективності та конкурентоспроможності економіки, а також збільшення доходу державного бюджету. Приватизація є важливим елементом економічних реформ, які проводяться в більшості країн світу. У цій статті ми розглянемо питання великої приватизації в Україні.

Огляд ситуації

У 2014 році Україна запустила програму великої приватизації, яка передбачала продаж понад 300 державних підприємств. Проте, через ряд причин, включаючи недостатню конкуренцію та політичну нестабільність, більшість з цих підприємств так і не була продана. У наступні роки програма приватизації була перервана, а уряд зосередився на реформуванні економіки та підвищенні конкурентоспроможності країни.

У 2020 році Україна повернулася до питання приватизації. Уряд розпочав процес продажу деяких державних активів, зокрема, вугледобувних підприємств та портів. Проте, цей процес мав немало проблем. Наприклад, уряд зіткнувся з опозицією з боку профспілок, які боялися зниження соціального захисту робітників. Також уряд зіткнувся з технічними проблемами в процесі продажу активів.

У 2023 році команда системи електронних закупівель «ПроЗорро.Продажі» швидко відреагувала на рішення уряду, що було прийняте 21 лютого, щодо затвердження нового порядку проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації з балансовою вартістю понад 250 млн грн. Наразі ДП «ПрозЗорро.Продажі» налагоджене для проведення онлайн-аукціонів з великої приватизації.

Торгівельний майданчик з великої приватизації

Продаж об’єктів Великої приватизації в системі Прозорро.Продажі здійснюється через акредитовані електронні торгівельні майданчики. Такий підхід дозволяє уникнути втручання будь-кого в процес торгів, забезпечити кожному учаснику, який має на це право, рівний доступ до участі в аукціоні, а також гарантує можливість усім бажаючим стежити за онлайн-аукціонами та їх результатами в режимі реального часу.

В 2023 році вебстудія React Logic спільно з ДП «ПроЗорро.Продажі» розробила торгівельний майданчик для реалізації аукціонів з Великої приватизації. Проведення онлайн-аукціонів в рамках процедур великої приватизації передбачає використання системи на підвищення та пониження ціни. Тоді як, голландські аукціони проходитимуть тільки після закінчення воєнного стану та у випадку, якщо аукціони на зростання ціни не виявляться успішними. Переможцем визнається учасник, який запропонує найвищу ціну за об’єкт.

Наразі кожен бажаючий має змогу придбати торгівельний майданчик з великої приватизації та розпочати відповідні торги. Як і з іншими напрямками аукціонів, торгівельні майданчики мають право на винагороду за проведення торгів. Якщо вас цікавить цей напрямок, звертайтеся за номером телефону +38 (050) 888-32-98 або на електронну пошту office@react-logic.com.

Теги:

Автор:

Станислав Кушнир