Розробка торгових майданчиків ПроЗорро.Продажі

Розробка торгових майданчиків ПроЗорро.Продажі

«ПроЗорро.Продажі» (ProZorro.Sale) – це не лише соціальна ініціатива, спрямована на боротьбу з корупцією в Україні, а й перспективний ресурс для організації власного бізнесу. В певній мірі система «ПроЗорро.Продажі» – це база даних товарних лотів, права на реалізацію/продаж яких надаються акредитованим електронним торговим майданчикам. Власне, кожен охочий може придбати чи розробити такий майданчик, пройти акредитацію та торгувати, отримуючи з продажу відсоток, зумовлений регламентом системи.

На чому можна заробляти через «ПроЗорро.Продажі»:

 • продаж майна банків-банкрутів (транспорт, нерухомість, комп’ютерна техніка тощо);
 • продаж прав вимоги за кредитними договорами фізичних та юридичних осіб (із заставою та без застави);
 • продаж дебіторських заборгованостей;
 • продаж державного майна (нерухомість, сировина тощо);
 • здача в оренду державного майна (житлова та нежитлова нерухомість, залізничні вагони);
 • продаж та здавання в оренду активів Державного земельного кадастру (ДЗК);
 • продаж активів приватних підприємств;
 • малу приватизацію.

Примітка! База даних «ПроЗорро.Продажі» постійно поповнюється новими напрямами, що передбачає постійне розширення товарного асортименту торгових майданчиків. 

Скільки можна заробити на торговому майданчику ПроЗорро.Продажі?

Відсоток винагороди торгових майданчиків визначається Фондом гарантування вкладів фізичних осіб або Регламентом роботи електронних торгових майданчиків «ПроЗорро.Продажі», а також залежить від типу товарного лота.

Тарифи на продаж активів банків, що ліквідуються по ФГВФО (ЦБД-1):

Сумма продажи лотаВознаграждение торговой площадки
За права требования по кредитному договоруЗа имущество банков
До 100 000 грн3 %5 %
От 100 000 до 500 000 грн3 %4 %
От 500 000 до 1 000 000 грн3 %3 %
От 1 000 000 до 5 000 000 грн3 %2 %
От 5 000 000 до 10 000 000 грн3 %1 %
От 10 000 000 до 50 000 000 грн3 %1 %
От 50 000 000 грн3 %
(не более 5 000 000 грн)
1 %
(не более 2 000 000 грн)

Тарифи на продаж майна або активів державних підприємств (ЦБД-2):

Сумма продажи лотаВознаграждение торговой площадки
До 1 000 000 грн3 %
От 1 000 000 до 4 000 000 грн2.4 %
От 4 000 000 до 16 000 000 грн1.9 %
От 16 000 000 до 64 000 000 грн1.5 %
От 640 000 000 до 250 000 000 грн1.2 %
От 250 000 000 грн1 %

Як розпочати торгувати активами системи ПроЗорро.Продажі?

Сам по собі процес створення та акредитації електронного торгового майданчика в системі «ПроЗорро.Продажі» досить складний і приховує багато «підводного каміння». Втім, за належної уваги, попередньої підготовки та наявності досвідченого партнера, більшість складнощів можна уникнути. Умовно процедуру акредитації торгового майданчика можна поділити на 3 етапи:

1. Розробка торгового майданчика під ПроЗорро.

Насамперед щоб почати торгувати активами системи «ПроЗорро.Продажі», потрібно купити спеціалізований електронний торговий майданчик, орієнтований на роботу з вищезгаданою системою. Сам собою майданчик являє собою програмно-апаратний комплекс, що поєднує в собі:

 • API-інтерфейс для інтеграції з центральною базою даних «ПроЗорро.Продажі»;
 • візуальний інтерфейс для взаємодії із системою;
 • сервер зберігання даних та підтримки працездатності майданчика.

Розробляється торговий майданчик відповідно до технічного завдання та Регламенту роботи електронної торгової системи «ПроЗорро.Продажі», ознайомитися з якими можна на офіційному сайті ProZorro.Sale у рубриці «Майданчикам».

2. Верифікація (тестування) торгового майданчика в ПроЗорро.

Далі, коли майданчик вже готовий, починається процес верифікації, який передбачає 2 етапи тестування: автоматичне та ручне. Автоматичне тестування включає написання сценаріїв для проходження автотестів на стенді Jenkins. Коли майданчик проходить автоматичне тестування, його передають на ручні тести співробітникам «ПроЗорро.Продажі», які перевіряють функціонал web-ресурсу на працездатність.

3. Акредитація торгового майданчика у ПроЗорро.

Останній етап отримання прав на проведення торгів полягає в акредитації торгового майданчика, який здебільшого передбачає збирання та передачу необхідного пакету документів у «ПроЗорро.Продажі». Взяти участь у кваліфікаційному відборі на акредитацію майданчика з ФГВФО можна у зазначений фондом період, про початок якого він заздалегідь повідомляє на своєму офіційному сайті. За іншими напрямками торгівлі взяти участь у кваліфікаційному відборі можна у будь-який час. Якщо торговельний майданчик проходить акредитацію, на нього передають цифрові ключі, які дають ресурсу право на проведення торгів.

Де придбати торговий майданчик під систему ПроЗорро.Продажі?

Купити торговий майданчик під систему «ПроЗорро.Продажі» можна в компанії React Logic, яка є найбільшим постачальником подібного програмного забезпечення в Україні. На момент 2022 року компанія обслуговує 27 торгових майданчиків різної специфікації, що становить близько 70 % усіх акредитованих майданчиків. Ознайомитись з прикладом готового торгового майданчика під «ПроЗорро.Продажі» можна за посиланнями:

Примітка! Доступ до адміністративної панелі майданчиків можна отримати за номером +38 (050) 888-32-98.

Також на відміну від інших web-студій, компанія React Logic пропонує низку додаткових послуг, орієнтованих на створення торгових майданчиків під систему «ПроЗорро.Продажі»: 

 1. Супровід на етапі верифікації – технічна підтримка торгового майданчика на етапі тестування в«ПроЗорро.Продажі», а саме доопрацювання ресурсу, виправлення багів та комунікація з тестувальниками.
 2. Консалтингові послуги на етапі акредитації – консультація з питань проходження акредитації у системі ПроЗорро.
 3. Технічний супровід – модернізація, доопрацювання, оптимізація та інші види підтримки web-ресурсу відповідно до вимог «ПроЗорро.Продажі» або для покращення його функціональних можливостей.

Щоб купити торговий майданчик під систему «ПроЗорро.Продажі» або дізнатися більше про тонкощі роботи цієї системи, звертайтесь за номером телефону +38 (050) 888-32-98 або пишіть на електронну пошту office@react-logic.com. Менеджер компанії React Logic проведе для вас безкоштовну консультацію та, за необхідності, розповість про умови співпраці.