Торговельний майданчик АРМА

Торговельний майданчик АРМА

Web-студія React Logic, розробник державних торговельних майданчиків в Україні, пропонує програмно-технічне забезпечення для організації електронних торгів з продажу активів Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – АРМА). Також React Logic надає консалтинговий супровід з акредитації торговельного майданчика з боку АРМА до отримання статусу «Організатор торгів», тобто програмне забезпечення надається «під ключ».

Що продається на торговельних майданчиках АРМА?

Серед арештованих активів АРМА можна зустріти що завгодно, від елітної нерухомості до прикрас бренду Swarovski, що були конфісковані у корумпованих депутатів. Однак серед найбільш розповсюджених категорій активів можна відзначити наступні:

  • корпоративні права та акції;
  • житлова та нежитлова нерухомість;
  • транспортні засоби;
  • сировина;
  • технічно складні побутові товари.

Примітка! Під час воєнного стану на АРМА у великій кількості планується реалізація активів, що належали російським компаніям. Так, наприклад, у вересні 2022 року було реалізовано російський актив, що став найдорожчим в історії АРМА – 7 000 тонн рідкого технічного аміаку за 238 млн гривень.

Як потрапляють лоти на торговельний майданчик АРМА?

На відміну від системи «ПроЗорро.Продажі», АРМА не має централізованої бази даних, тому кожен з акредитованих майданчиків має індивідуальний перелік лотів. Щоб отримати право на реалізацію арештованого майна, потрібно брати участь у спеціальних конкурсах: адміністрація АРМА публікує інформацію про предмет продажу, тоді як торговельні майданчики подають заявки на його реалізацію. Ознайомитись з переліком конкурсів можна за посиланням: https://arma.gov.ua/asset_management.

Як проходять аукціони з продажу активів АРМА?

Торги з продажу арештованих активів АРМА проходять за формою англійського аукціону, тобто оголошується стартова ціна, а учасники по черзі роблять ставки на підвищення. Крок підвищення ставок не може бути менший за 1 % від стартової ціни лота. Якщо остання цінова пропозиція надходить за 5 хвилин до завершення аукціону, його продовжують ще на 10 хвилин, але не пізніше 22:00. Переможцем становиться той, хто подав останню (найвищу) цінову пропозицію.

Якщо лот виставляється повторно, тоді торги проходить за формою комбінованого голландського аукціону – від початку аукціону стартова ціна зменшується до тих пір, поки перший учасник не зробить ставку. Далі аукціон працює за тим же принципом, що і в перший раз.

Як формується стартова ціна лота на аукціонах АРМА?

Стартова ціна лота на першому аукціоні дорівнює ринковій вартості за результатами незалежної оцінки. Якщо лот не був реалізований, його виставляють на повторні торги зі  стартовою ціною у розмірі 90 % від тої, що була на перших торгах, з можливістю автоматичного покрокового зниження до 70 % для нерухомості та 50 % для рухомого майна. Якщо лот не був реалізований і на других торгах, його виставляють ще раз на повторні торги зі стартовою ціною у розмірі 80 % від тої, що була на перших торгах, з можливістю автоматичного покрокового зниження до 40 % для нерухомості та 30 % для рухомого майна.

Важливо! Автоматичне покрокове зниження ціни лота узгоджується з АРМА у кожному окремому випадку.

Скільки заробляє торговельний майданчик АРМА?

Організатор торгів АРМА отримує винагороду у процентному відношенні від вартості продажу лота. Розмір винагороди торговельних майданчиків АРМА становить 5 %, однак не більше ніж сума 200 пожиточних мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня поточного року (з урахуванням податку на додану вартість).

Як придбати торговельний майданчик АРМА?

Щоб купити торговий майданчик АРМА або дізнатися більше про тонкощі роботи цієї системи, звертайтесь за номером телефону +38 (050) 888-32-98 або пишіть на електронну пошту office@react-logic.com. Менеджер компанії React Logic проведе для вас безкоштовну консультацію та, за необхідності, розповість про умови співпраці.