Почни бізнес з ProZorro: продавай активи – отримуй процент

ru | ua

ProZorro.Продажі – це не тільки соціальна ініціатива, спрямована на боротьбу з корупцією в Україні, а також і перспективний ресурс для організації власного бізнесу. В якомусь сенсі система ProZorro.Продажі являється базою даних товарних лотів, права на реалізацію/продаж яких надаються електронним торговим майданчикам. Тобто, кожен бажаючий має змогу створити торговий майданчик, пройти акредитацію та почати торгувати, отримуючи процент з продажу, обумовлений регламентом ProZorro.Продажі.

На чому можна заробити через ProZorro.Продажі:

 • продаж майна банків-банкротів (транспорт, нерухомість, комп’ютерна техніка та т. і.);
 • продаж прав вимоги по кредитним договорам фізичних і юридичних осіб;
 • продаж державного майна (нерухомість, сировина та т. і.);
 • оренда державного майна (нерухомість, ЗД-вагони);
 • продаж та оренда активів Державного земельного кадастру (ДЗК);
 • продаж активів приватних підприємств;
 • мала приватизація.

Примітка! База даних ProZorro.Продажі постійно поповнюються новими напрямками діяльності, що обумовлює розширення товарного асортименту на торгових майданчиках. Так, наприклад, лише у другій половині 2018 року в системі було впроваджено два пілотних проекти: «Мала приватизація» та «Продаж активів комерційних компаній».

Скільки можна заробити на торговому майданчику ProZorro.Продажі?

Процент винагороди торгових майданчиків залежить від майна, яке продається, і суми його продажу. На сьогоднішній день, згідно з «Регламентом роботи електронних торгових майданчиків ProZorro.Продажі», винагорода складає:

Тарифи на продаж активів банків-банкрутів по ФГВФО (ЦБД-1):

Сума продажу лотуВинагорода торгового майданчика
Права вимоги по кредитному договоруМайно банків
До 100 000 грн3 %5 %
Від 100 000 до 500 000 грн3 %4 %
Від 500 000 до 1 000 000 грн3 %3 %
Від 1 000 000 до 5 000 000 грн3 %2 %
Від 5 000 000 до 10 000 000 грн3 %1 %
Від 10 000 000 до 50 000 000 грн3 %1 %
Від 50 000 000 грн3 %
(не більш ніж 5 000 000 грн)
1 %
(не більш ніж 2 000 000 грн)

Тарифи на продаж майна чи активів державних підприємств (ЦБД-2):

Сума продажу лотуВинагорода торгового майданчика
До 1 000 000 грн3 %
Від 1 000 000 до 4 000 000 грн2.4 %
Від 4 000 000 до 16 000 000 грн1.9 %
Від 16 000 000 до 64 000 000 грн1.5 %
Від 640 000 000 до 250 000 000 грн1.2 %
Від 250 000 000 грн1 %

Як почати торгувати активами системи ProZorro.Продажі?

Процес створення і акредитації електронного торгового майданчику у системі ProZorro.Продажі доволі складний. Та приділивши трохи уважності, передчасно приготувавшись та маючи досвідченого партнера, більшості ускладнень можна позбутися. Умовно процедуру акредитації можна поділити на 3 етапи:

1. Розробка торгівельного майданчика.

По-перше, щоб торгувати активами системи ProZorro.Продажі, потрібно купити спеціалізований торгівельний майданчик, орієнтований на роботу з вищезгаданою системою. Сам по собі майданчик представляє програмно-апаратний комплекс, який містить в собі:

 • АРІ-інтерфейс для інтеграції з центральною базою даних ProZorro;
 • візуальний інтерфейс для взаємодії з системою;
 • сервер для зберігання даних і підтримки роботи майданчика.

Розробка торгівельного майданчика ведеться згідно з технічним завданням і регламентом роботи торгової системи ProZorro.Продажі, ознайомитись з якими можна на офіційному сайті ProZorro.Sale у рубриці «Майданчикам».

2. Верифікація (тестування) торгового майданчика.

Далі, коли майданчик вже готовий, починається процес верифікації, який передбачає два етапи тестування: автоматичне і ручне. Автоматичне тестування включає в себе написання сценаріїв для проходження автотестів на стенді Jenkins. Коли майданчик проходить автоматичне тестування, його передають на проходження ручних тестів фахівцями ProZorro.Продажі, які перевіряють функціонал web-ресурсу на працездатність.

3. Акредитація торгівельного майданчика.

Останній етап перед початком проведення торгів полягає в отриманні акредитації торгівельного майданчика, який передбачає збір і передачу необхідного пакету документів до ДП «ProZorro». Прийняти участь в кваліфікаційному відборі на ФГВФО можна в визначений фондом термін, про який буде повідомлено на офіційному сайті. По іншим напрямкам торгівлі кваліфікаційні відбори проводяться за потребою, в будь який час. Якщо майданчик проходить акредитацію то на нього видають електронні ключи, які надають право на проведення торгів.

Де купити торговий майданчик під систему ProZorro.Продажі?

Купити торгівельний майданчик під систему ProZorro.Продажі можливо у компанії React Logic, яка являється одним із найбільших постачальників подібного програмного забезпечення в Україні. На початок 2019 року компанія обслуговує близько п’ятнадцяти торгівельних майданчиків різних напрямків, що складає близько 26% від всіх акредитованих майданчиків. Ознайомитись з прикладом готового майданчика можна за посиланням:

Примітка! Доступ до адміністративної панелі майданчиків можливо отримати за номером телефону +38 (050) 888-32-98.

Також, на відміну від інших web-студій, компанія React Logic пропонує додаткові послуги, орієнтовані на створення торгівельних майданчиків під систему ProZorro.Продажі, а саме:

 1. Супровід під час верифікації – технічна підтримка торгового майданчика на етапі її тестування в ProZorro.Продажі, а саме розробка додаткових модулів, усунення помилок і комунікація з тестувальниками.
 2. Консалтингові послуги на етапі акредитації – консультація з питань проходження акредитації в системі ProZorro.Продажі (наприклад, допомога з питань збору документів по технічній частині).
 3. Технічний супровід – модернізація, оптимізація та інші види підтримки web-ресурсу згідно з вимогами ProZorro.Продажі або для покращення його функціональних можливостей.

Щоб купити торгівельний майданчик під систему ProZorro.Продажі або дізнатися більше про роботу цієї системи, звертайтесь за номером телефону +38 (050) 888-32-98 або пишіть на електронну скриньку office@react-logic.com. Менеджер компанії React Logic проведе для вас безкоштовну консультацію, а також за необхідності розкаже про умови співпраці.

Напишите нам